Szkolenia wędkarskie od podstaw

Oferujemy szereg szkoleń dla osób początkujących, rozpoczynających swoją przygodę z wędkarstwem, jak również dla tych, którzy pragną wypłynąć na szerokie wody i poszerzyć swoją wiedzę oraz technikę wędkarską. Przygotowaliśmy szkolenia z poniższych metod:

wędkarstwo spinningowe,
wędkarstwo wertykalne (w pionie),
wędkarstwo muchowe,
wędkarstwo gruntowe,
wędkarstwo spławikowe.

Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych przewodników wędkarskich na wodach stojących (jeziora, zbiorniki zaporowe) oraz na rzekach. W zależności od preferencji łowienie może odbywać się  z brzegu bądź z łodzi.

Podczas szkolenia poruszymy poniższe tematy:

• ✔ zasady bezpieczeństwa podczas wędkowania (na łodzi, w nurcie rzeki),
  • ✔ dobór odpowiedniego sprzętu (wędki, kołowrotki, linki, przypony, haki, przynęty),
  • ✔ typowanie miejsc w których mogą przebywać ryby,
  • ✔ użytkowanie echosond, interpretacja odczytów,
  • ✔ omówienie i prezentacja różnych rodzajów przynęt sztucznych i naturalnych,
  • ✔ nauka zarzucania (spinning, mucha, grunt, spławik),
  • ✔ sposoby prowadzenia przynęt (guma, wobler, jerk, mucha),
  • ✔ rozpoznanie brania i prawidłowe zacinanie,
  • ✔ optymalny hol zaciętej ryby i jej podbieranie.
  • Podczas szkolenia można korzystać z własnego sprzętu wędkarskiego bądź wypożyczyć/zakupić od instruktora (wędki, kołowrotki, plecionki, haki, przynęty).
Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu