Łowię szczupaki w zbiorniku Czorsztyńskim. Rozpoznałem kilka miejsc o dużym szczupakowym potencjale, spodziewam się tutaj naprawdę dużych okazów tych wspaniałych drapieżników.

Jaki jest tego warunek? Trzeba znać łowisko oraz zachowanie ryb w danych warunkach (panujących na zbiorniku).
Do połowu tych drapieżników używam wędziska Dragon z serii ProGuide X c.w. 40-90 g, jest to moja miłość od pierwszego wejrzenia – ktoś, kto zaprojektował tę wędkę powinien dostać nagrodę Nobla.
Używam przynęty jerkowe nie tylko ze stajni Salmo i Dragon. Jeśli chodzi o przynęty to odgrywają bardzo ważną rolę. Łowienie castingiem to nie tylko łowienie woblerami bez steru. Uwierzcie proszę, że istnieją mega skuteczne przynęty idealnie nadające się na zębate bestie, a są nimi gumowe Jerky (V-Lures Dragon). Jest to bardzo wdzięczna przynęta dostępna w kilku rozmiarach, najczęściej sięgam po 8- i 9-calowe potwory. Dlaczego wdzięczna? Dlatego wdzięczna, ponieważ można ją zbroić na kilka sposobów oraz skutecznie nią łowić niemal na każdej głębokości. Ta guma mimo braku agresywnie ruszającego się ogona, pracuje w każdym ruchu nadanym jej przez wędkarza, a to z kolei daje możliwość wypracowania swojej własnej techniki. A warto mieć swoją technikę, bo zyskujemy nie tylko ryby, ale przewagę nad innymi wędkarzami – to tak gwoli koleżeńskiej rywalizacji na wodzie.
Pozwolę sobie w tym miejscu zacytować słowa mojego przyjaciela, który mnie zaraził łowieniem castingiem oraz jerkami: „Tej przynęty nie da się poprowadzić źle, ona zawsze pracuje idealnie.”
Z tymi słowami się zgadzam w 100%, trzeba tylko się przekonać do niej i złowić pierwszą rybę. Szczerze polecam każdemu z osobna do wypróbowania tego gumowego cuda. Po wszelakie porady i informacje zapraszam do kontaktu ze mną pod numerem telefonu 600 295 761 bądź Kontakt z nami - Szkolenia wędkarskie (szkolawedkarstwa.pl)