Wiosenne pstrągi z górskich rzek i potoków nie są najłatwiejszymi rybami do złowienia. Rzeki płyną wciąż bardzo zimne z powodu dużej ilości śniegu w górach.

Pstrągi w styczniu i lutym są mało aktywne. Głównym powodem braku aktywności ryb jest woda, która ma zaledwie kilka stopni Celsjusza. W tym okresie, w wodzie znajduje się bardzo mało pokarmu naturalnego, najczęściej są to – mówiąc żargonowo - larwy i muchy pływające. Jedyny dostępny pokarm to małe rybki. Dlatego najlepszą techniką połowu potokowców jest streamer.
Późniejszą wiosną, gdy woda dostaje trochę słońca (a wraz z promieniami - ciepła) pojawia się pijawka, to najlepszy okres dla streamerowców. Ryby stają się bardziej aktywne, są mocniejsze oraz notujemy częstsze brania. Dla mnie jest to najlepszy okres do połowu pstrągów, ponieważ można liczyć na złowienie swojej rekordowej ryby.

Ta strona używa plików cookie, aby zapewnić najlepsze wrażenia. Kontynuując korzystanie z tej witryny, zgadzasz się na ich użycie. Dowiedz się więcej o naszej polityce prywatności